YoungChem

yc_bez tłaKonferencja „YoungChem” kierowana jest do studentów oraz doktorantów kształcących się na kierunkach chemicznych na całym świecie. Ma ona na celu integrację młodych, zdolnych naukowców a także umożliwienie im prezentacji wyników swoich badań. Podczas kongresu uczestnicy mają możliwość przedstawienia ich w formie plakatu lub prezentacji ustnej. Niejednokrotnie są to ich pierwsze wystąpienia przed szeroką, międzynarodową publicznością

„YoungChem” każdego roku owocuje wspólnie zrealizowanymi projektami badawczymi oraz stwarza możliwości wymian i staży. Jednocześnie przez zaproszenie do współpracy wielu znanych firm chemicznych ułatwiamy środowiskom studenckim kontakt z przemysłem chemicznym. Pozwala to uczestnikom kongresu poznać bliżej strukturę firm oraz główne gałęzie produkcji i prac badawczych przez nie prowadzonych. Doprowadza to do rozwoju współpracy między firmami a ośrodkami akademickimi.

Nasza konferencja w 2012 r. nagrodzona w konkursie StRuNa w kategorii „Konferencja Roku”. W tej samej kategorii otrzymała również dwukrotnie wyróżnienie.

YoungChem 2016:

Trwają prace nad przygotowaniem czternastej edycji Międzynarodowego Kongresu Młodych Chemików YoungChem 2016. Konferencja odbędzie się w dniach 5-9 października 2016 r. w Częstochowie w ***Hotelu Grand.

Jak co roku, konferencję uświetni obecność kilku wybitnych naukowców z różnych stron świata, którzy wygłoszą wykłady oraz wejdą w skład komisji oceniającej prezentacje oraz postery uczestników. W tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Prof. Jerzy Bałdyga – Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej (Polska)
  • Dr Takahiro Muraoka – Tokyo Institute of Technology, School of Life Sciences and Technology (Japonia)
  • Prof. Annie Powell – Karlsruhe Institute of Technology, Institut of Inorganic Chemistry and Institute of Nanotechnology (Niemcy)
  • prof. Alexander Kuhn – University of Bordeaux, National Engineering School of Chemistry, Biology and Physics (Francja)
  • Prof. Victor Kartsev – Russian Academy of Natural Sciences (Rosja)
  • prof. Polona Žnidaršič Plazl – University of Ljubljana, Department of Chemical Engineering and Technical Safety (Słowenia)
  • dr Seok Min Yoon –  UNIST (Korea Południowa)

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie równie udana, jak dotychczasowe i w świetnej atmosferze spotkamy się w październiku. Zachęcamy wszystkich młodych naukowców do udziału!

Więcej informacji na oficjalnej stronie konferencji oraz na Facebooku.

YoungChem2016 już za nami!
Dziękujemy wszystkim sponsorom, wykładowcom, a przede wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że dla Was Konferencja była tak samo udana jak dla nas oraz że spotkamy się na kolejnym – 15 YoungChemie w 2017 roku 🙂

Minione edycje Konferencji „YoungChem”:

Leave a Reply