Garść wiadomości z działalności Koła

Po wakacyjnej przerwie Flogiston rusza z kopyta. Mamy już za sobą Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, podczas których nasze koło wzbudziło duże zainteresowanie wśród studentów naszego wydziału. Był to prawdopodobnie jeden z powodów wysokiej frekwencji kandydatów na zebraniu organizacyjnym. Mamy nadzieję, że wielu z nich w maju zostanie oficjalnie włączonych w nasze szeregi.

W zeszłym miesiącu odbył się XV Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików „YoungChem”. Hotel Victoria w Lublinie odwiedziło z tej okazji ponad 100 gości – studentów, profesorów, a także kilkanaścioro licealistów. Usłyszeliśmy sporo pochwał za organizację wydarzenia i, mając to w pamięci, rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji.

Mamy również przyjemność poinformować, że podczas walnego zebrania Flogistonu 27 października 2017 wyłoniony został nowy zarząd naszego koła. Najwięcej głosujących przekonał do siebie Wojciech Wawrzyński, który od teraz pełnić będzie funkcję prezesa, natomiast jego zastępcami zostały Katarzyna Tutaj oraz Maria Ogrodowska. Gratulujemy im i życzymy zapału w nowych obowiązkach.